CHOINKA piosenka i dobra zabawa

Dziś dla was piosenka pod choinkę.
Piosenka o choince. Bo spotkania choinkowe, to prezenty, niespodzianki, błyszczące doznania wzrokowe. Wszyscy mamy jakieś wspomnienia z dzieciństwa związane z choinką. W moim skromnym domu, choince oddawałam swoje biurko na czas świąt. Ozdoby były zawsze takie same (dopóki się nie rozbiły... same oczywiście), przechowywane w kartonikach na szafie pod samym sufitem. I ta chwila zdejmowania tych pudełek...to było cudowne, nawet dziś czuję dreszczyk emocji, gdy o tym piszę. Pamiętam doskonale wzory na bombkach, pajacyki i takie śmieszne ludki z świecącej folii. Żarówki z kompletu można było wykręcać i wkręcać w dowolnej kombinacji kolorystycznej. Ach, tak wygląda dzieciństwo. A Ty co pamiętasz z tamtego czasu? Pewnie coś innego, ale równie ekscytującego. Dlatego teraz jako mama, tata, nauczycielka czy nauczyciel, czy nawet ciocia, wujek czy starsze rodzeństwo pamiętaj, że choinka to istotne przeżycie dla dziecka. Pozwól na samodzielne ozdabianie choinki, nawet jeśli w efekcie będzie krzywo lub niesymetrycznie. A do zabawy w przedszkolu lub w domu podsyłam piosenkę do pobrania wraz z opisem ruchu.

SŁOWA - OPIS RUCHU

Stoi choineczka, - Dzieci chodzą lub siedzą w kole. Choinka stoi w środku.
Światełkami mruga, - Zamyka i otwiera dłonie.
Chciała by być strojną panną - Obraca się wokół własnej osi.
I gwiazdeczek szuka. - Rozgląda się za towarzystwem do tańca.

Raz, dwa, trzy, raz, dwa, trzy, - Wybiera pierwszą osobę.
Tą gwiazdeczką będziesz ty.
Raz, dwa, trzy, raz, dwa, trzy,
- Wybiera drugą osobę.
Tą gwiazdeczką będziesz ty.

Tańczą wszyscy razem, od samego rana - Choinka i dwie gwiazdeczki tańczą w kółku.
I już teraz choineczka, jest ładnie ubrana.
Tańczą wszyscy razem, od samego rana
I już teraz choineczka, jest ładnie ubrana.

Radosnej zabawy,
z miłością,