Piosenki dla dzieci (mp3 i PDF)

PONIŻEJ znajdziesz KATEGORIE ułatwiające wybór piosenki.

Powyżej jest lupka - jeśli szukasz konkretnego tytułu - użyj jej.

Piosenki dla dzieci oraz utwory muzyczne dedykowane są dla dzieci w wieku od 2 do 10 lat, zarówno do słuchania, śpiewania jak i zabaw ruchowych. Utwory mp3 przesyłane są elektronicznie. Jest duży wybór tematyczny, warto skorzystać z wyszukiwarki (lupy) lub z kategorii. Przy zakupie piosenki dla dzieci otrzymasz wersję wokalną, instrumentalną i opis ruchu, zabawy, instrumentacji, tańca lub małej choreografii.
Przy zakupie utworu muzycznego otrzymasz podkład muzyczny i opis ruchu.

Śpiewanie to radość w czystej postaci. Koncentracja, którą dziecko ćwiczy podczas śpiewania piosenki dla dzieci, w "tabletowym wychowaniu", jest bezcenna. Zapamiętywanie słów zarówno poszerza pamięć jak i ogólną wiedzę o świecie. Często piosenki dla dzieci zawierają celowo umieszczone trudniejsze słowa lub starodawne, już mniej używane. Jest wówczas okazja by je wyjaśnić, opowiedzieć o danym zjawisku czy sytuacji, jakie to słowo ze sobą niesie. Edukacja przez zabawę z piosenką.

Podczas śpiewania piosenki dla dzieci zwiększa się pojemność płuc, oddech automatycznie się pogłębia i "ustawia" w odpowiedniej konfiguracji, czyli najpierw wdech, a później śpiew na wydechu. Jeśli zauważysz u dzieci śpiewających pod twoją opieką odwrotną kolejność, czyli śpiewanie na wdechu, zgłoś problem logopedzie lub wykonaj kilka ćwiczeń oddechowych. Często wystarcza zwrócenie uwagi, żeby najpierw wziąć wdech, a dopiero później śpiewać. Zalecane jest też ćwiczenie tej kolejności razem z dzieckiem, by mogło ją powielić.

Cały aparat głosowy bierze udział w śpiewaniu. Zaproponowanie piosenki dla dzieci jest to bardzo prosty, radosny, lubiany i zabawowy sposób na kształcenie go. Nie ma lepszego narzędzia by wzmacniać, koordynować i harmonizować jego działanie, włączając w to niezbędny układ nerwowy. Podczas śpiewania piosenki rozwijają się i wzmacniają struny głosowe, krtań, mięśnie i system unerwienia krtani. Dzięki temu systemowi fonacyjnemu, dziecko może wytwarzać fale dźwiękową. Gdy dziecko śpiewa, rozwija również narząd słuchu wraz z całym dość skomplikowanym systemem integracji między uchem, mózgiem i aparatem głosowym. Gardło, jama nosowa, zatoki, język, wargi, szczęka górna i dolna (żuchwa), policzki, podniebienie... wszystkie części aparatu głosowego rozwijają się, gdy dziecko ma okazję śpiewać. 

Wspólne śpiewanie piosenki dla dzieci w grupie, daje niesamowitą przyjemność poczucia wspólnoty, robienia czegoś fajnego razem, wspólnie. Pojawia się przy tym nawiązywanie wzajemnej sympatii a nawet przyjaźni. Śpiew wzmacnia poczucie pewności siebie oraz odwagę wydawania dźwięków z ciała. Z pewnością znasz ciche dzieci, które nie chcą wydawać głośniejszych dźwięków z siebie. Może to powstawać na różnych etapach, od aparatu oddechowego, przez aparat głosowy, aż do systemu emocjonalnego. Do każdego dziecka należy podejść indywidualnie i jednocześnie zachęcać, a najlepiej śpiewać razem z nim. 

Przejdźmy do rytmicznej strony piosenki dla dzieci. Oczywiście rytmiczność jest to podstawowa korzyść ze śpiewania. Podczas tej radosnej czynności krok po kroku, piosenka po piosence wzrasta u dzieci poczucie rytmu. Po jakimś czasie potrafią odczekać pauzy, przerwy tekstowe, to ważne umiejętności. Dzieci będą z tego korzystać do końca życia. każda piosenka ma inne tempo, inne rytmy, jest ich naprawdę wiele o ile korzysta się ze zróżnicowanego repertuaru. 

Piosenki dla dzieci, które znajdziesz w naszym sklepie są opracowane ruchowo, a to oznacza, że dzieci będą mogły rozwijać się wszechstronnie. Zarówno umuzykalniająco jak i ruchowo. Rozwiną zarówno ciało, umysł jak i ducha, który naturalnie jest w muzyce, albo nawet który jest muzyką. Rytmiczne wystukiwanie, chodzenie, klaskanie, obroty, bujanie, powodują integrację sensomotoryczną, która jest automatycznie wpisana w tę ruchową część korzystania z piosenki dla dzieci. 

Ładny śpiew wzbogaca życie człowieka, również tego najmłodszego. Gdzie słyszysz śpiew, tam śmiało wstąp, bo ludzie dobrzy i dobre serca mają.

Tylko wersja elektroniczna: teksty PDF i muzyka mp3 (przesyłka elektroniczna 0,00 zł)
Opłacenie zamówienia wiąże się z automatycznym przesłaniem plików.
Otrzymanie pliku na e-mail jest równoznaczne z utratą prawa do odstąpienia od umowy.
Wymagania systemowe dla wersji elektronicznej e-book:
- PDF: komputerowy system operacyjny Windows (od wersji 98 do aktualnie dostępnej) lub Mac lub Linux oraz program do odczytu plików PDF np. Adobe Reader, Foxit Reader.
Mobilny czytnik e-booków obsługujący pliki PDF lub urządzenie z systemem Android z aplikacją do czytania plików PDF lub urządzenie z systemem iOS z aplikacją do czytania plików PDF,
- mp3: dowolny odtwarzacz multimedialny wspierający format mp3, komputer PC, Mac, Linux.

Płatność możliwa za pomocą tradycyjnego przelewu bankowego lub szybkiej płatności elektronicznej (Tpay).
Termin płatności: zamówienie należy opłacić w ciągu 5 dni roboczych od momentu złożenia zamówienia - po bezskutecznym upływie tego terminu umowa sprzedaży zostanie rozwiązana, a zamówienie anulowane.

Studio Tańca i Muzyki "Rytm" - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024
Powered by Quick.Cms | Webmaster by Zakładanie stron