Wywiad o piosence śpiewanej w domu

  • Agnieszka Loska opowiada o piosence dla dzieci

    Agnieszka Loska opowiada o piosence dla dzieci

Jak korzystać z takiego prostego narzędzia jak piosenka dla dzieci, znajdziesz w tym wideo, w wywiadzie Marty Gierlińskiej ze mną na temat: Jak znaleźć kreatywne możliwości na spędzanie czasu z małymi dziećmi.

W czasie, gdy dzieci dużo czasu spędzają w domu, nie tylko z powodu pandemii, ale też zwyczajnej, dziecięcej choroby, czy też dlatego, że rodzice tak zdecydowali, warto mieć kilka narzędzi do zagospodarowania czasu, który z nim spędzasz. Dla mnie idealnym rozwiązaniem jest piosenka dla dzieci. Przypomnij sobie teraz piosenkę z dzieciństwa, może to będzie "Zuzia lalka nie duża" albo "Ogórek", a może jeszcze inna. Przypomnij sobie piosenkę, którą nuciła twoja babcia, dziadek, mama, tata, czy ktoś dla Ciebie ważny. Co to będzie za piosenka? Czy to będzie piosenka dla dzieci? Czy biesiadna? Może harcerska lub ludowa? Zatrzymaj się na chwilę przy tym wspomnieniu i poczuj, jakie niesie ze sobą wspomnienia? Teraz już wiesz, jak ważne jest nucenie, śpiewanie, podśpiewywanie? Ta prosta czynność tworzy wspomnienia z dzieciństwa. Gdy już znasz tak ważny powód, dla którego warto śpiewać, to podpowiem Ci jak najłatwiej to zrobić, żeby dziecko szybko nauczyło się śpiewać razem z Tobą. 

  1. Przypomnij sobie piosenkę dla dzieci ze swojego dzieciństwa lub skorzystaj z moich propozycji,
    piosenka dla dzieci mp3
    śpiewnik z muzyką
  2. Znajdź słowa w Internecie lub PDF, możesz wydrukować lub przypomnieć sobie.
  3. Zaśpiewaj wybraną piosenkę dziecku, najlepiej swoim głosem, bez towarzyszenia muzyki, czyli a capella.
  4. Zapytaj o odczucia, zadaj pytanie otwarte: I co? Co ty na to? Co o tym myślisz? Lub zamknięte z odpowiedzią tak lub nie: Podobało Ci się? Chcesz jeszcze raz? 
  5. Zaśpiewaj jeszcze raz (lub nie śpiewaj - w zależności od dziecka, piosenki lub nastroju. Nic na siłę). Piosenka dla dzieci to nie obowiązek, to przyjemność.
  6. Powtórz z dzieckiem słowa. Najpierw Ty powiedz jeden wers, jedną linijkę i dziecko niech powtórzy. Trzeba mówić bardzo wyraźnie, dość wolno i utrzymywać kontakt wzrokowy z dzieckiem. Ważne jest sczytywanie mimiki twarzy przez dziecko. Tak się uczy nie tylko słów, ale mowy ciała, emocji, uczuć.
  7. Zaśpiewajcie razem
  8. Wymyśl zabawę z dzieckiem do tej piosenki:
    - naśladowanie ruchu, wyglądu lub odgłosów postaci z piosenki,
    - rysowanie,
    - kolorowanie - "Zabawy w kole" - gotowy zestaw znajdziesz tutaj
    - tańczenie,
    - improwizacja ruchowa,
    - konstruowanie,
    - granie na dziecięcych instrumentach perkusyjnych lub ich domowych zamiennikach.

    Przyjemnej zabawy,
    Agnieszka Loska

 

 

Studio Tańca i Muzyki "Rytm" - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024
Powered by Quick.Cms | Webmaster by Zakładanie stron