Pracowite Boże Narodzenie - scenariusz na Boże Narodzenie

Wybierz wersję produktu z poniższej listy

Wersja elektroniczna: teksty PDF i muzyka mp3 (pobranie z linku, przesyłka elektroniczna 0,00 zł)
Wersja papierowa: książka i płyta CD (przesyłka Inpost: paczkomat - 15 zł, kurier - 16 zł)

Scenariusz jasełkowy, w którym znajdziesz pojedyncze role dla każdego dziecka, ponieważ poszczególne dzieci reprezentują rozmaite zawody. W przedstawieniu występują: Maryja, Józef, 2 Anioły, Listonosz, Krawcowa, Pielęgniarka, Fryzjer, Stolarz, Piekarz, Kelnerka, Kucharka, Sprzątaczka, Kosmetyczka, Budowlaniec, Elektryk, Piłkarz, Narciarz, Baletnica, Tancerka, Cukiernik, Bezrobotny, Strażak, Policjant, Lekarz, Fotograf, Mama.
Role bez tekstu: Górnik, Nauczycielka lub Bibliotekarka. Wymienieni pracownicy występują w piosence pt. "Nie płacz, Jezusku". Z niektórych ról ze względu na mniejszą ilość dzieci w grupie można zrezygnować, np. z pracowników występujących w piosence pt. "Nie płacz, Jezusku" lub takich, które nie wpływają na przebieg jasełek np. Krawcowa, Piłkarz, Narciarz, Baletnica, Kosmetyczka, Policjant, Lekarz, Strażak, Fotograf. Dobrze, żeby była jednak różnorodność zawodów i dziecięcych strojów.

Przedstawienie opowiada o szacunku do pracy, ale również zwraca uwagę, że praca to nie wszystko. Dzieci same pokazują rodzicom, że ważny jest również niedzielny wspólny obiad, wyjścia do parku czy lasu, wakacje, odpoczynek a przede wszystkim uwaga skierowana na dziecko.

Jak w każdym scenariuszu, który powołujemy do życia, słowo mówione przeplatane jest piosenkami, ruchem, instrumentami, małą choreografią. Przedstawienie więc jest ruchome, żywe, interesujące i dynamiczne. Świadomie używamy dynamiki, czyli czasem cicho i nostalgicznie, a czasem głośno. Czasem 1 osoba na środku sceny, czasem więcej, a czasem wszyscy, by znów uspokoić widownię mniejszą ilością osób.

Udanej zabawy.

Wymagania systemowe dla wersji elektronicznej e-book:
- PDF: komputerowy system operacyjny Windows (od wersji 98 do aktualnie dostępnej) lub Mac lub Linux oraz program do odczytu plików PDF np. Adobe Reader, Foxit Reader.
Mobilny czytnik e-booków obsługujący pliki PDF lub urządzenie z systemem Android z aplikacją do czytania plików PDF lub urządzenie z systemem iOS z aplikacją do czytania plików PDF,
- mp3: dowolny odtwarzacz multimedialny wspierający format mp3, komputer PC, Mac, Linux.

Towar wysyłamy tylko na terenie Polski.
Płatność możliwa za pomocą tradycyjnego przelewu bankowego lub szybkiej płatności elektronicznej (Tpay).
Termin płatności: zamówienie należy opłacić w ciągu 5 dni roboczych od momentu złożenia zamówienia - po bezskutecznym upływie tego terminu umowa sprzedaży zostanie rozwiązana, a zamówienie anulowane

AutorAldona Kazimierska, Agnieszka Loska
Spis Piosenek1. To gwiazda, 2. Kim będę w przyszłości, 3. Pracowite ciało, 4. Nie płacz, Jezusku, 5. Odkąd się urodziłem, 6. Cieszy się niebo, 7. Śpij, Jezuniu, 8. Odnajdę Cię.